Дизайн та декор інтер'єрів

пп "оселя мрій"
(097)-682-25-73     info@o-m.com.ua
РУС ENG  
Дизайн інтер'єрів  Декор  Феншуй  Консультації  Планування
Головна  
Новини  
Наша команда  
Послуги та ціни  
Галерея проектів  
Квартири
 
Офіси
 
Кафе та ресторани
 
Оформлення фасадів
 
Приватні будинки, котеджі
 
Зараз в роботі  
Авторські роботи  
Наші партнери  
Питання та відповіді  
Інтер`єрний конструктор  
Обери колір
 
Обери стиль
 
Обери приміщення
 
Блог  
Історія одного ремонту  
Контакти  
Мапа сайту  


31.04.2010 Замовникові представлені перші ескізи по будинку в c.Чайка. Майже чиста класика - б ...

На Головну /  Статті Версія для друку Контакти Мапа сайту   

Міфи про дизайн інтерь`єру

Наталья Митина - архитектор, дизайнер, Латвия
 Наталья Митина: Мифы о дизайне интерьера
 Наталья Митина: Мифы о дизайне интерьера
 Наталья Митина: Мифы о дизайне интерьера
 Наталья Митина: Мифы о дизайне интерьера
 

Ніхто, крім мене не знає, як я хочу жити. Безумовно, ніхто не може сказати вам, як ви хочете жити. Але порадити, як ваші плани і мрії реалізувати щонайкраще, як ваш будинок зробити гармонійним, зручним і затишним простором – тут дизайнер вам згодиться. Тому що він володіє деякими специфічними знаннями (ергономіка, поняття композиції, психологія кольору, теорія освітлення), знається на стилях інтер'єру, знає ринок обробних матеріалів, розуміє технічні деталі. Дизайнер створить ескізи майбутнього інтер'єру, по яких ви зрозумієте, чи буде вам комфортно й затишно у вашому новому будинку. Завдання дизайнера – спроектувати не лише і не стільки сам інтер'єр, скільки враження, яке він справлятиме на господаря будинку і його гостей.

У мене добрий смак, я сам можу розробити дизайн інтер'єру. Багато людей мають добрий смак, але далеко не всі. Не в кожного вистачить сміливості сказати собі "У мене поганий смак". Але це й не потрібно! Дизайнер інтер'єру відрізняється, в першу чергу, спеціалізованими знаннями і навиками, умінням працювати в цій сфері. Тим паче, що смак – це справа тонка, тут важлива не стільки наявність смаку, скільки співпадіння смаку замовника та дизайнера.

Дизайн-проект – це дуже дорого, мені це не по кишені. Так, послуги дизайнера інтер'єру коштують певних грошей. Проте створення дизайну-проекту до початку ремонтних робіт дозволить вам заощадити значну кількість засобів в ході ремонту. Ви зрозумієте, чи добре виглядає колір стенів ще до того, як купите фарбу і використаєте її. Розрахунок необхідної кількості матеріалів дозволить вам не переплачувати за зайві квадратні метри та кілограми. Ви будете позбавлені від переробок, які неминучі в ході ремонту без дизайну-проекту. Та й давати завдання вашим будівельникам і ремонтникам буде набагато простіше, просто передавши їм креслення, а не пояснюючи на пальцях.

Я можу скористатися безкоштовною консультацією дизайнера в салоні або магазині. Безкоштовний сир, як відомо, буває лише в мишоловці. Послуги дизайнерів в салонах не безкоштовні, просто ціна за них включена в ціну матеріалу, який ви купуєте. Але дизайнер в салоні не розробляє проект вашого будинку, як єдине ціле. Він не зможе вам приділити багато уваги, у нього навряд чи вийде глибоко та індивідуально зрозуміти кожного клієнта. Kрім того, такий дизайнер буде в першу чергу зацікавлений, щоб ви купили матеріали саме в цьому магазині. Він обмежений вибором, який надає його салон. При цьому в іншому салоні ви можете знайти щось більш відповідне вам за стилем, ціною або якістю.

Мені доведеться купувати дорогі дизайнерські меблі, сантехніку, оздоблювальні матеріали. Розробка дизайн-проекту – це спільна робота дизайнера і замовника. Замовник на всіх етапах контролює та направляє ідеї дизайнера. Він може заздалегідь вказати бюджет, в який повинен укластися дизайнер або в ході розробки проекту вказувати на непідходящі йому за ціною предмети меблів або оздоблення. Дизайнер може запропонувати вам дорогі меблі або сантехніку, але не може змусити вас купити її. В цьому випадку спільними зусиллями шукається компромісний варіант – дешевший аналог, відповідний по дизайну до загальної концепції дизайн-проекту.

Я не хочу платити за дизайн, який може мені не сподобатися. При професійному підході до розробки дизайн-проекту результат просто не може не сподобатися замовникові – адже він народжується в чисельних консультаціях, обговореннях, спільному перегляді каталогів, журналів, зразків. Якщо дизайнер якісно і професійно виконує свою роботу, а замовник відноситься до проектування серйозно та вдумливо, то результатом їхньої спільної роботи повинен стати дизайн приміщення, що максимально відповідає потребам та пристрастям замовника.
Kрім того, робота над проектом проводиться поетапно. І на кожному етапі потрібен акцепт рішень замовником. У випадку, якщо рішення не відповідає смакам замовника, згода на нього не буде отримана і робота над цим етапом проектування продовжуватиметься.

Інтер`єр в стилі Ар Нуво

Інтер`єр в стилі Ар Нуво – це, мабуть, межа мрій про таємничу розкіш, але не засліплюючу, крикливу, домінуючу. Це розкіш гармонії та спокою. Синтетизм раціональної простоти та химерної фантастичності. Свобода, повітря, переливчасті тканини, безперервність простору, м`які лінії, асиметрія рослинного орнаменту. Шовк, метал, дерево, кольорове скло. Крапля вивіреної недбалості, як ледь відчутний присмак, невловимий шепіт, напівнатяк.

Інтер`єр в стилі Ар Нуво – це межа мрій про таємничу розкішІнтер`єр в стилі Ар Нуво – це межа мрій про таємничу розкіш

Ар Нуво (франц. “L’Art Nouveau” – “Нове мистецтво”) – французька назва течії в мистецтві періоду модерна на розі XIX-XX століть. Серед його головних особливостей можна виділитьи такі, як відмова від прямих кутів на користь більш природніх ліній, цікавість до нових технологій, розквіт прикладного мистецтва. Модерн намагався поєднати художні та утилітарні функції створюваних витворів.

Найяскравіші представники цього напрамку: Альфонс Муха, Гюстав Клімта Антоніо Гауді, Обрі Бердслі, Віктор Орта, Ектор Гімар

Для цього стилю характерні звивисті та плавні риси. Лінія має самостойне значення як засіб виразності, живе своїм життям. Вона є основою орнаменту, виконує стильотворчу функцію, втілюючи в собі красу. Головним натхненням для художників Ар Нуво була природа. Найпоширенішими мотивами були бутон (символ появи нового життя) та екзотичні рослини з довгими стеблами та неяскавими квітами. Перевага надавалась ліліям, кувшинкам, ірісам та орхідеям. Зображали також яскраві та граціозні комахи та птахи – стрекози та метелики, ластівки та павліни.

Ще одна важлива риса дизайну Ар Нуво – використання еротичних мотивів, атмосфера романтизму, легкого флірту. Природні вигини жіночого тіла, обрамлені довгими локонами волосся та складками одягу, стали яскравим графічним символом модерну.

Головна задача при оформленні інтер`єру в стилі Ар Нуво – відтворити так званий цільний, «перетікаючий» простір: відсутність прямих кутів, навмисне подкреслення вертикальних ліній, овальні арки, звивистий рослинний орнамент (відомий під назвою «удар бича»). При вмілому поєднанні всі кольори та штрихи зіллються в одну плавну лінію.
Знадобиться глобальне перепланування на користь плавних арок та згладжування гострих кутів, звільнення простору. Міжкомнатні перегородки замінюються ширмами або вікнами з вітражами.
Інтер`єр в стилі Ар Нуво – це межа мрій про таємничу розкішІнтер`єр в стилі Ар Нуво – це межа мрій про таємничу розкіш

Розвиток інтер`єру по спиралі – один з найулюбленіших прийомів модерну – робить його схожим на морську мушлю. Центром інтер`єру в епоху модерну були відкриті виті сходи з кованими перилами та складним переплетінням металевих деталей.

В інтер`єрі присутні багаті кольори – від найяскравіших вітражних кольорів до приглушеної гами, що не відволікає від головного – лінії та об`єму. Стіни, як правило, фарбуються в пастельні кольори та нерідко розписуються. Можна задрапірувати їх тканиною з рослинним малюнком або обрати охристі шпалери з тканинною фактурою.

Овальні вікна декоруються карнизами з кованими наконечниками та легкою тканиною – шовком, органзою або тюлем в тон стін. Ламбрекен складної форми повторює малюнок на тканині.

Меблі відрізняються текучою формою, детальністю, філігранністю: ковані елементи, різні ніжки крісел, різні рами дзеркал та картин, вітражі, металеві решітки, камін, прикрашений кахлями ручної роботи, плафони з матового скла на чудернацьких люстрах та бра, двері з вставками зі скла та бронзи.

Центром интерьера в эпоху модерна была открытая витая лестница с коваными перилами и сложным переплетением металлических деталейІнтер`єр в стилі Ар Нуво – це межа мрій про таємничу розкішІнтер`єр в стилі Ар Нуво гармонійно поєднує благородну деревину, метал, кольорове скло, дорогі тканини, кераміку (від найтоншого фарфору до кахлів та облицювальної плитки), камінь, ковані елементи, дзеркала, вітражі. Оскільки модерн задумувался как стиль, що поєднує красу та комфорт, він ніколи не «конфліктував» з благами цивілізації. Саме прийняттям всього нового і пояснюється нинішня актуальність модерну. Тому в інтер`єр добре вписуються побутова техніка та сучасна апаратура.

Інтер`єр в стилі Ар Нуво може стати справжнім витвором мистецтва, який буде втіленням вашої індивідуальності. Адже недарма основний девіз дизайну в стилі модерн звучить так: "Жодна оселя не схожа на інші".

За матеріалами статті Олександри Холопик "Як у найкращих будинках Парижу"
http://www.strojmir.ru/

Натяжні стелі: плюси та мінуси

Інтер'єр будинку або квартири дрібниць не терпить. Тим більше, якщо йдеться про стелі. Крива, неприваблива стеля з неестетичними патьоками здатна зіпсувати найстильніше житло. В той же час вишукана, гарна та ідеально рівна стеля додасть інтер'єру додаткову родзинку. Серед розмаїття стельових конструкцій особливе місце займають натяжні стелі – їх виготовляють з ПВХ, що відповідає санітарно-гігієнічним нормам.
Натяжные потолки создают идеально ровную поверхность, устойчивы к деформации, не боятся химических веществ и огня
Переваг у натяжних стель безліч – їх не потрібно фарбувати, вони створюють ідеально рівну поверхню, маскуючи будь-які нерівності або патьоки, стійкі до деформації, не бояться хімічних речовин і вогню. З їх допомогою можна приховати проводку, вони здатні візуально змінити простір приміщення – дуже високі стелі зменшуються, лакове покриття створить відчуття кольорового дзеркала, а декорована натяжна стеля зробить кімнату ще ефектніше.

Широкі можливості в комбінуванні різних кольорів дозволяють «пограти» кольором та фактурністю, створюючи несподівані рішення, здатні додати інтер'єру особливий стиль та індивідуальність. 

Форма натяжної стелі може бути і стандартною, і оригінальною: пласка або кулевидна, багаторівнева або просторова, дугоподібна чи купольна. Вибір залежатиме від вашого смаку та концепції інтер'єру.

Хороші натяжні стелі для новобудов, оскільки крім естетичного вигляду і гармонійного інтер'єру, вони допомагають вирішити ще одну важливу проблему – усадку будівлі. Пригадайте, через 2-3 роки в новому будинку починає "пливти" стеля, з'являються тріщини та нерівності – без позачергового ремонту в цій ситуації ніяк не обійтися. Але якщо ви – щасливий володар натяжної стелі, вас ці проблеми обійдуть стороною. Він приховає будівельні дефекти та перекоси, труби та електричне устаткування, інженерні системи.
Натяжные потолки создают идеально ровную поверхность, устойчивы к деформации, не боятся химических веществ и огня

Вага у натяжної стелі дуже невелика - близько 200 гр./кв.м., в той же час в неї легко вмонтовується вентиляція та освітлення. Щоб підвісити жалюзі, люстру або вентилятор, досить встановити спеціальні підвісні пристрої, при цьому додаткового зміцнення не знадобиться.

Натяжные потолки создают идеально ровную поверхность, устойчивы к деформации, не боятся химических веществ и огня
Ще одна перевага натяжної стелі - вологостійкість, вона здатна витримати навантаження 100 літрів/кв.м., і захистити і приміщення, і перекриття від зайвої вологи. Тому встановлювати її можна навіть в приміщеннях, де підвищена вологість повітря. В експлуатації натяжні стелі дуже зручні: легко чистяться, не електростатичні, пиленепроникні та технологічні. Особливо практичні натяжні стелі для дитячих та медичних установ - завдяки бактерицидній плівці вони здатні захистити від мікробів і допомогти створити в приміщенні здорову атмосферу.
Натяжные потолки создают идеально ровную поверхность, устойчивы к деформации, не боятся химических веществ и огня

Для монтажу натяжних стель багато часу не знадобиться - всю роботу можна виконати за один день, включаючи установку світильників та освітлювальних приладів, вентиляційного та будь-якого іншого устаткування. До того ж, вмонтовувати натяжні стелі можна в різних площинах, під будь-яким нахилом та кутом.

Прихильники гипсокартонних конструкцій скажуть, що такі стелі значно дешевші та звичніші, але погодьтеся, як приємно жити в будинку, де все оздоблення, включаючи стелю, вражає досконалістю і вишуканою красою, єдиним стилем в інтер'єрі та чудовим відчуттям ідеального будинку.

Натяжні стелі: естетично та практично!

Як часто, збираючись робити ремонт, ми з тугою поглядаємо на стелю, "прикрашену" патьоками та тріщинами, поцятковану непривабливими, абсолютно неестетичними швами, перепадами висот межповерхових перекриттів. Багато років тому створення ідеальної стелі вимагало немало зусиль, але далеко не завжди результат був довготривалим і бездоганним. Все змінилося з появою натяжних стель. Більше десяти років тому натяжні стелі з'явилися на російському ринку і відразу ж стали дуже популярними. Це й недивно, адже всі недоліки стелі усуваються швидко і легко, без будівельного сміття та дратівливого пилу.

Сегодня рынок натяжных потолков представлен продукцией самых разных производителей – итальянские и бельгийские, швейцарские и французские, голландские и шведские
Сегодня рынок натяжных потолков представлен продукцией самых разных производителей – итальянские и бельгийские, швейцарские и французские, голландские и шведские
Сегодня рынок натяжных потолков представлен продукцией самых разных производителей – итальянские и бельгийские, швейцарские и французские, голландские и шведские

Сьогодні ринок натяжних стель представлений продукцією самих різних виробників - італійські та бельгійські, швейцарські та французькі, голландські та шведські. Натяжні стелі виготовляють з полівінілхлоридної плівки (ПВХ) - це тонкий і гарний матеріал, що має безперечні перевагии.

Декор

Палітра вінілу дуже різноманітна, вона дає широкий простір для фантазії дизайнера - в ній близько 100 кольорів та декілька десятків фактур. Класика - стеля виглядає ідеально оштукатуреною, крізь напівпрозорі плафони пробивається світло, а за допомогою лакованих та дзеркальних стель можна створити просторе відчуття високих стель. Любителям "багатого" оздоблення варто звернути увагу на різні імітації шкіри й сатину, мармуру та замші, оксамиту та венеціанської штукатурки. Не менш ефектно виглядають патиновані та позолочені стелі. Часто дизайнери пропонують комбінацію різних полотен, гармонійно сполучаючи їх в єдине ціле та створюючи особливу атмосферу в інтер'єрі. Особливої уваги заслуговує стельовий розпис, який наносять на матове потовщене полотно. Тут немає ніяких обмежень, ви можете прикрасити свою стелю відповідно до свого смаку - це може бути картина улюбленого художника, пам'ятна фотографія або вишукана гравюра. Вам можуть запропонувати варіанти малюнків з каталогу, або ви приносите майбутній шедевр на електронному носії - важливо, щоб джерело було дуже хорошої якості, тоді ваша натяжна стеля вразить будь-якого оригінальністю та красою.

 Палитра винила очень разнообразна – в ней около 100 цветов и несколько десятков фактур
 Палитра винила очень разнообразна – в ней около 100 цветов и несколько десятков фактур
Вартість найпростішої натяжної стелі цілком порівняна з оплатою традиційного ремонту з антисептуванням, вирівнюванням, штукатуркою, грунтовкою та фарбуванням в декілька шарів. Деяка різниця в ціні легко компенсується тривалим терміном служби натяжної стелі, яка більше десяти років буде в ідеальному стані, і вам не потрібно буде ремонтувати її з року в рік.

Взаємодія з водою

ПВХ - матеріал, якому не страшна волога, а значить, такі стелі можуть врятувати вас від потопу, влаштованого сусідами зверху. Не варто намагатися позбавитися вологи самостійно - краще викликати майстра, який абсолютно безпечно як для стелі, так і для підлоги, видалить непотрібну вологу.

Палитра натяжных потолков очень разнообразна – в ней около 100 цветов и несколько десятков фактур
Палитра натяжных потолков очень разнообразна – в ней около 100 цветов и несколько десятков фактур
Палитра натяжных потолков очень разнообразна – в ней около 100 цветов и несколько десятков фактур

Технологічність ПВХ

Ширина полотна ПВХ - від 1,3-2,2 м, але якщо для реалізації дизайнерської ідеї потрібне полотно більшого розміру, то його легко збільшити за допомогою зварювання, а потім викроїти потрібну форму. Полотно натягається на спеціальну рамку, причому еластичний вініл, нагрітий до 70 градусів, легко тягнеться в різні боки, і ризик порвати його або зіпсувати зводиться до нуля.

Первинна пружність плівки повністю відновлюється при охолоджуванні, а  одержана форма збережеться на довгі роки. Такий ефект досягається завдяки додатковим несучим елементам та грамотному кріпленню.

Натяжна стеля важить небагато, тому для її монтажу достатньо двох фахівців. Для фіксації матеріалу використовують декілька технологій.

Гарпунна технологія - до полотна по периметру приварюється окантовка з жорсткішого ПВХ. Перетин цього потовщеного матеріалу виглядає як гачок, за допомогою якого він зачіпляється за  відповідну частину профілю. Ретельний розкрій при цій технології - найважливіша умова якісної стелі. Розкрій роблять в заводських умовах, а іноді відправляють замовлення за кордон. Натяжна стеля, виготовлена за гарпунною технологією, легко демонтується і вмонтовується знову з повним відновленням первинного вигляду. При цьому висота стелі не дуже страждає - зменшується максимум на 3,5 см.

Кулачкова або клинова технологія - спосіб більш демократичний, що не вимагає філігранної точності розкроу. Матеріал фіксується в бічному профілі, на який накладаються декоративний багет або розжимні кулачки. Розміри підганяють в процесі монтажу, але якщо таку натяжну стелю зняти, то знову її натягнути буде вельми проблематично. Проте конструктивні особливості цієї технології дозволяють зменшити втрату висоти стелі - вона не перевищує одного сантиметру.

Натяжні стелі не можна встановлювати в приміщеннях, які не опалюються. Навіть кімнату взимку провітрювати доведеться дуже акуратно - низька температура повітря приводить до втрати еластичності матеріалу, а це веде до пошкоджень стелі. Крім того, під час установки кріплень використовується попередній нагрів, в приміщенні з'являється специфічний запах, але провітрювати кімнату не рекомендується - краще дочекатися нормалізації температурного режиму.  При виготовленні натяжних стель краще застосовувати перфоровану плівку - так вентилюється простір між самою стелею і чорновою поверхнею.

Палитра натяжных потолков очень разнообразна – в ней около 100 цветов и несколько десятков фактур

Нехай буде світло!

Для освітлення приміщень з натяжними стелями можна використовувати галогенні, люмінесцентні лампи та лампи розжарювання, проте можливі обмеження по потужності - це пов'язано з особливостями кріплення. За способом освітлення технічних обмежень немає - все залежить виключно від смаку господарів будинку. Люстра в центрі кімнати, точкове освітлення (блискучий розсип "зірочок"), лампи та торшери на карнизі, оригінальні й незвичайні світлові малюнки, туманна розмитість світлових плям та використання ексклюзивних кришталиків - вибір за вами.

Натяжні стелі - це прекрасна можливість створити у себе удома унікальний інтер'єр, в якому панує прекрасна гармонія стилю.

 

Кабінет психологічного розвантаження

Кабінет психологічного розвантаження

авт.: Губарець М.

 
   
 

Ремонт
за мінімальну суму?

Мы знаємо,
як це зробити!
 
   
 

Проект
"Запрошуємо на свято"

авт.:Губарець М.

 
   
 

 Авторські предмети декору

Носорог

 
   
 

Проект бізнес-центру
в Києві

Таким ми бачимо майбутній бізнес-центр

авт.: Губарець М.

 
   
  
   
 

Декорування інтер`єру авторськими панно

Виготовлення декоративних панно стало сюжетом телепередачі "Чотири стіни" на УТ-1

авт.: Губарець М.

 
   
 
Хрустальные люстры из Богемии.  Кристаллы Сваровски
 
 
 
Рейтинг сайтов 3D Architech UKRSTROY.NET - информационный строительный портал Украины Каталог сайтов на http://www.allproperty.com.ua/ Архитектурно-строительный портал BAU.ua Маленькая кухня