Дизайн та декор інтер'єрів

пп "оселя мрій"
(097)-682-25-73     info@o-m.com.ua
РУС ENG  
Дизайн інтер'єрів  Декор  Феншуй  Консультації  Планування
Головна  
Новини  
Наша команда  
Послуги та ціни  
Галерея проектів  
Квартири
 
Офіси
 
Кафе та ресторани
 
Оформлення фасадів
 
Приватні будинки, котеджі
 
Зараз в роботі  
Авторські роботи  
Статті  
Наші партнери  
Інтер`єрний конструктор  
Обери колір
 
Обери стиль
 
Обери приміщення
 
Блог  
Історія одного ремонту  
Контакти  
Мапа сайту  Новини
31.04.2010 Замовникові представлені перші ескізи по будинку в c.Чайка. Майже чиста класика - б ...

На Головну /  Питання та відповіді Версія для друку Контакти Мапа сайту   

Які бувають шпалери? Де використовуються шпалери різних видів?

Паперові шпалери.

Це найбільша частка шпалер, що виробляють сьогодні . Пояснюється це насамперед їхньою відносною дешевизною та простотою технології оздоблення. Ці шпалери екологічні, дозволяють стінам «дихати», їх можна використовувати для оздоблення практично будь-яких типів приміщень з низькою забрудненістю та вологістю повітря. Вага паперових шпалер коливається в межах від 95 до 160 грамів на 1 м2. Гладкі паперові шпалери складаються цілком з паперу, на одну сторону яких друкарським способом нанесено малюнок . Дешеві шпалери складаються з грубіших сортів паперу, а більш дорогі перед нанесенням малюнка грунтуються спеціальною світлостійкою основою, яка запобігає вицвітанню шпалер. Структурні паперові шпалери виробляють шляхом нанесення на паперову основу густотертої фарби методом ротаційного трафаретного друку.

В даний час на ринку паперових шпалер лідером все ж таки є шпалери дуплекс. Вони складаються з двох або більше шарів паперу. Можуть бути покриті спеціальними складами, що поліпшують їхні експлуатаційні характеристики, такі як волого- й світлостійкість. Дуже популярні на нашому ринку тиснені дуплексні шпалери, які, на відміну від гладких, створюють методом високого друку. Такі шпалери дозволяють приховати дрібні нерівності стін. Дуплексні тиснені шпалери складаються з двох, поєднаних між собою полотен паперу. Тистення наноситься ще у вологому стані, потім на шпалери наноситься фарба. Тиснення отримують методом витискування малюнка за допомогою плющення паперу через валики з рельєфним позитивним і негативним малюнком. Шпалери такого типу бувають різних забарвлень, можуть мати просте і складне тиснення. Гофровані дуплексні шпалери отримують методом флексографічного друку.

Дуплексні шпалери під фарбування є окремою групою шпалер дуплекс.

Їх можна розділити на:
- структурні або тиснені;
- грубоволокнисті (грубоструктурні).

Шпалери призначені під фарбування, просочуються спеціальним водовідштовхувальним складом і випускаються з різною структурою нефарбованої поверхні, яка має білий колір, оскільки призначені під фарбування. Завдяки грі світла й тіней досягається різноманітність в оформленні.

Красивий зовнішній вигляд стін досягається не за допомогою орнаментів, а саме в результаті світлопереломлювання, що оживляє всю обклеєну поверхню. Такі шпалери виготовляють за спеціальною методикою з особливо важкої волокнистої макулатури. Після фарбування шпалери залишаються повітропроникними, дозволяють регулювати вологість і забезпечують приємний житловий клімат в приміщенні. Їх можна фарбувати в будь-які кольори дисперсійними фарбами, а кількість фарбувань, які вони здатні витримати, залежить від їх щільності (в середньому від 5 до 15 фарбувань). Шпалери цього типу дозволяють легко приховувати тріщини на стінах, формостійкі. Їх перевага полягає в тому, що їх можна перефарбовувати неодноразово, не обклеюючи стіни заново.

Структурні шпалери виготовляють за спеціальною методикою тиснення в комбінації спеціальних целюлозних та текстильних волокон з в'яжучим полімерним засобом. Відрізняються вони різноманітними витисненими малюнками. Не містять скловолокна та сполук важких металів.

Грубоволокнисті шпалери - це два гладких щільних шару паперу, між якими знаходиться шар деревної стружки, розміри якої визначають крупну або дрібну структуру шпалер. Деревні волокна запресовуються в шари паперу складним технологічним способом. Друкарські фарби з верхнього шару макулатурного паперу видаляються спеціальним методом. Оскільки шпалери не мають раппорта узору - вони виробляються майже без відходів.

Вінілові шпалери (що миються) з'явилися порівняно недавно. Своєю появою вони зобов'язані перш за все досягненням в області науки й техніки. Це довговічні шпалери, що миються. Всі вінілові шпалери є водостійкими, але різною мірою. Недоліком вінілових шпалер, як і будь-якого іншого синтетичного матеріалу, є повітронепроникність. Щоправда, в даний час деякі фірми пропонують вінілові шпалери, що допускають вологообмін з навколишнім повітрям за рахунок мікропор, які з одного боку, не пропускають вологу під шпалери при їх митті, а з іншого - дають можливість випаровуватися конденсату з-під покриття. Вінілові шпалери, як і дуплекс, складаються з двох шарів. Нижній шар - паперовий або тканинний - покривається тонким шаром ПВХ (полівінілхлориду), а потім на поверхню шпалер наноситься малюнок або тиснення. Шар ПВХ захищає шпалери від вологи, світла та різних механічних дій. Такі шпалери, як правило, просочують спеціальними сполуками, що запобігають утворенню цвілі та грибків.

Шовкографія - різновид вінілових шпалер. Нижній шар - це папір, а верхній - або чистий вініл, або вініл з шовковими нитками. Верхній шар може бути як рельєфним, так і гладким. По вигляду ці шпалери імітують шовкову тканину, звідси й назва «шовкографія».

Вспінений вініл (структурний) - щільні шпалери. Вони мають верхній шар з вінілу (ПВХ), який в результаті термічної (теплової) обробки набуває додаткової рельєфної фактури "скориночку". Такі шпалери можуть бути з лелітками, вкрапленими у верхнє покриття, мати різні фактури та забарвлення. Цей різновид вінілових шпалер, завдяки своїй щільності та рельєфній поверхні, добре підходить для того, щоб приховувати різні нерівності на стінах. У приміщеннях за допомогою таких шпалер можна легко створити ефект рельєфної штукатурки.

Рельєфні вінілові шпалери імітують керамічну плитку або натуральний камінь (це ще один різновид вінілових шпалер, яких підходить для оздоблення кухонь і ванних кімнат).

На вітчизняному ринку присутні вінілові шпалери, що миються, мають спеціальну назву, — поліплен. Випускається він двох видів: компактний (гладкий) і вспінений. Виготовляють його шляхом нанесення на паперову підоснову послідовно декількох друкарських шарів з полівінілхлориду, пластифікаторів, пігментів, наповнювачів та інших добавок. Слід також відзначити присутність на вітчизняному ринку так званих шпалер, що миються. Ці шпалери виготовляються таким чином: папір, який є основою, ламінується гарячим способом поліетиленовою плівкою. Оскільки ці шпалери є такими, що миються, їх так само можна віднести до якогось різновиду вінілових шпалер. Їхньою перевагою перед іншими вініловими шпалерами є відносно низька ціна.

Текстильні шпалери. В основі таких шпалер - звичайне паперове полотно, на яке із зовнішнього боку наносяться шляхом наклеювання нитки з натуральних та змішаних волокон бавовни, льону, віскози, джуту, шовку або штучних тканин. Такими шпалерами можна обклеювати не тільки стіни, але й стелю приміщення.

Велюрові шпалери є паперовим полотном, покритим бронзовою або полівінілхлоридною фарбою, на яке наноситься клейовими фарбами певний узор, до якого в спеціальній машині приклеюються у вертикальному положенні електростатично заряджені текстильні волокна. В результаті цього утворюється бархатиста поверхня. Існують також текстильні шпалери на тканинній основі, наприклад «тафтинг-шпалери» (килимові шпалери з пришитим ворсом). Слово «тафтинг» означає ворс, який пришитий до тканинної основи. Такі шпалери виготовляються з 100% синтетичного волокна. Текстильні льняні шпалери є паперовим полотном, що ламіноване нитками з натуральних або змішаних волокон.

Текстильні шовкові шпалери виготовляються з віскози з додаванням натурального шовку на паперовій основі.

Текстильні джутові шпалери є натуральною тканиною з льняним переплетенням на паперовій основі. Такі шпалери випускаються однотонними (під фарбування) або з малюнком.

Текстильні фетрові шпалери - це або вспінений поліпропілен, або натуральна фетрова тканина на паперовій основі. По вигляду вони нагадують велюрову тканину, м'які на дотик, зносостійкі, звукопоглинаючі, вони маскують тріщини та нерівності на поверхні стін. Ці шпалери є екологічно чистим матеріалом і добре зберігають тепло.

Текстильні шпалери можуть бути на синтетичній основі. Вони є текстильним полотном, наклеєним на поролон. При обклеюванні таким видом шпалер стіни стають не лише тепло- та звуконепроникними, але й пружними, м'якими на дотик (завдяки поролоновій основі шпалер). Ці шпалери виробляють величезними рулонами (за розміром стіни) на індивідуальне замовлення для конкретного приміщення, оскільки при товщині шпалер в 5 мм зробити непомітними стики смуг було б абсолютно неможливо.

Скловолокнисті шпалери - це особливий вид шпалер. Їх основу складає скловолокниста нитка, яку виготовляють з природної сировини - кварцевого піску, соди, доломіту та вапна. Основою є скло, з якого при температурі біля +1200°С витягуються волокна, які потім формуються в пряжу різних видів та товщини, а потім ткутся. Вони можуть бути одношаровими або двошаровими (на паперовій підкладці). На поверхні видавлений рельєфний малюнок: ромби, рогожка, ялиночка та інші. Покриття для стін зі скловолокна відносяться до важкозаймистих матеріалів. Скловолокнисті шпалери міцні і в той же час еластичні. Поєднання цих властивостей робить їх стійкими до деформації. Склошпалери обов'язково потрібно фарбувати латексними або водоемульсійними фарбами. Перефарбовувати їх можна до 12 разів без втрати текстури малюнку. До переваг стеклошпалер відноситься те, що вони можуть бути поклеєні практично на будь-яку поверхню. Скловолокно є хімічно нейтральним, не руйнується й нечутливе до вологи. Водонепроникність, висока вогнестійкість, луго- та кислототривкість є ще однією їхньою перевагою.

Металеві шпалери. Такі шпалери виготовляються шляхом покриття паперової основи тонким металевим шаром (цей шар є штучно оксидованою або забарвленою алюмінієвою фольгою). Потім на поверхню шпалер наноситься тиснення або малюнок. Металева поверхня зносостійка й добре миється. Такі шпалери є паронепроникними, тому ними можна обклеювати тільки всмоктуючі вологу поверхні.

Коркові шпалери. Коркові шпалери є тонким шаром натуральної корки, яка нанесена на паперове полотно. Текстуру натуральної корки дизайнери комбінують з кольоровими вкрапленнями, що робить асортимент коркових шпалер різноманітним. Ці шпалери є екологічно чистими, оскільки вони виготовлені з природного матеріалу. Крім того, коркові шпалери не електризуються і не притягують пил, що важливо для житлових приміщень.

Штучна шкіра на тканинній основі з полівінілхлоридним покриттям (вінілісшкіра) випускається декількок марок: галантерейна, обивочна та облицювальна. Таку шкіру часто називають текстовінітом. Це рулонний матеріал з покриттям із полімерної композиції. Він буває з пористим покриттям і відрізняється високими санітарно-гігієнічними властивостями та воздухопроводністю. Виготовляють його різних кольорів та тиснень, матовим або блискучим. Він не мазкий, нелипкий, еластичний, без запаху, однотонно забарвлений, морозостійкий, а також стійкий до гасу, бензину та масел. Довжина рулонів від 20 до 40 м, ширина за замовленням від 1000 мм та більше. Застосовують його для оздоблення житлових та суспільних будівель, для оббивки утеплених дверей та перегородок розсувного типу.

Лінкруст - рулонний матеріал з рельєфним малюнком, складається з пластмаси, нанесеної на паперову підоснову. Застосовується для ооздоблення стін. Виготовляється рулонами завдовжки 12 м, корисною шириною без урахування кромок 500, 600, 700 або 900 мм. Лінкруст випускають з нефарбованою лицевою поверхнею, яка після наклейки та просушування фарбується масляними або емалевими фарбами потрібного кольору. На лицьовій стороні лінкрусту не повинно бути розривів, тріщин, отворів, раковин, напливів та всіляких включень із сторонніх матеріалів. На всій площині полотна має бути різкий, чіткий малюнок, однорідний за своєю структурою. Лінкруст скачують в рулони лицьовою стороною всередину та обгортають папером. Перевозять і зберігають у вертикальному положенні в сухих та чистих приміщеннях.

Конкретну інформацію про ті чи інші властивості шпалер дає система маркувальних символів. Для того, щоб правильно підібрати шпалери, важливо розуміти мову цих символів, які виробник вказує на етикетках (такі етикетки додаються до кожного рулону шпалер).

Джерело: Строй-Март

 

Інші матеріали розділу

 Шпалери в дитячу, які вони мають бути?
 Як врятувати зіпсовані фотошпалери?
 Що робити, коли не вистачає шпалер?
 Як правильно встановити пластикові плінтуси з кабель-каналом та укласти під них ковролін?
 Як найоптимальніше зробити стіни у ванній кімнаті: пластик або кахель (з урахуванням ціни, часу, довговічності, догляду і так далі)?
 Здувся лінолеум після прориву гарячої води, можна якось його вирівняти чи тільки заміна?
 Чи доречно під лінолеум на кухні зробити теплу підлогу?
 Порадьте колір шпалер в спальні...
 Чим оздобити лоджію? Щоб практично, красиво і не дуже дорого
 Підкажіть, які цього року "модні тенденції" в оформленні офісів?
 Хочу зробити ремонт в квартирі....з чого починати?
 У передпокої на підлогу краще покласти плитку чи паркетну дошку?
 Який дизайн порадите для кухні?
 Чи можна ламінат укладати на старий паркет (основа під паркетом - бітум)
 Хочу замінити ванну на душову кабіну. Чи варто це робити?
 

Проект
"Запрошуємо на свято"

авт.:Губарець М.

 
   
 

Ремонт
за мінімальну суму?

Мы знаємо,
як це зробити!
 
   
 

4-х кімн. кв. по вул. П.Мирного в Києві

4-х кімнатна квартира по вул. П.Мирного в Києві

авт.:Губарець М.

 
   
 

 Авторські предмети декору

Носорог

 
   
 

Кафе "Арабіка"

Кафе "Арабіка"

авт.: Губарець М.

 
   
  
   
 

Квартира на
пр.Перемоги
м.Київ

Ванна кімната

авт.:Губарець М.

 
   
 
Хрустальные люстры из Богемии.  Кристаллы Сваровски
 
 
 
Рейтинг сайтов 3D Architech UKRSTROY.NET - информационный строительный портал Украины Каталог сайтов на http://www.allproperty.com.ua/ Архитектурно-строительный портал BAU.ua Маленькая кухня